Minibus Hire Leeds Minibus Hire York Minibus Hire Liverpool MiniBus Hire Minibus Hire Manchester Minibus Hire Newcastle National Minibus Hire Minibus Hire wakefield
Klasifikimi i La Liga pas javës së 27-të - Kercova.info

Klasifikimi i La Liga pas javës së 27-të

0
Email

Pas mbarimit të ndeshjes së fundit të “La Liga” që ishte mes Osasunës dhe Eibarit që u mbyll me rezultatin 1-1 është konsoliduar dhe tabela e rendijtes, që nuk është e plotë pasi Reali i Madridit ka një ndeshje më pak me Celta Vigon.

Madrilenët morën kryesimin e kampionatit pas fitores së marrë me Betisin duke përfituar dhe nga humbja e Barcelonës me La Corunan.

Ndërkohë, dueli mbetet i fortë për një vend në Europë dhe mbijestesë.

Klasifikimi i La Liga.

 1. Real Madrid 62-pikë (1-ndeshje më pak)
 2. Barcelona 60-pikë
 3. Sevillia 57-pikë
 4. Madrid 52-pikë
 5. Villareal 48-pikë
 6. Real Sociedad 48-pikë
 7. Bilbao 44-pikë
 8. Eibar 40-pikë
 9. Espanjol 39-pikë
 10. Alaves 37-pikë
 11. Celta Vigo 35-pikë (1-ndeshje më pak)
 12. Las Palmas 32-pikë
 13. Valencia 30-pikë
 14. Betis 28-pikë
 15. La. Coruna 27-pikë
 16. Malaga 26-pikë
 17. Leganes 25-pikë
 18. Granada 19-pikë
 19. Gijon 18-pikë
 20. Osasuna 11-pikë

Share.

Leave A Reply

Copyright © 2014 Kercova.info | Powered by AlbHosting.com